Peci viziton bujkun që ka vendosur ta punojë tokën e papunuar pas 30 viteve

Ministri i Bujqësisë, Faton Peci, ka vizituar bujkun nga Koshtova e Vllahisë, Nexhat Brahimin, i cili ka vendosur që ta punojë tokën e papunuar pas 30 viteve. Peci përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se për shkak të përkrahjes dhe thirrjes për ta punuar çdo pëllëmbë të Kosovës, po jep frytet e veta, sipas tij, njofton Klankosova.tv. “Mirëmëngjes nga Koshtova e Vllahisë, aty ku në fund të…

Source

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!