472 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Në Kosovë aktualisht janë 472 raste aktive me COVID-19.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë në 24 orët e fundit, edhe 16 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me këtë virus, ndërkaq nuk është shënuar ndonjë rast vdekjeje.

Janë shëruar 25 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224 mijë e 267, transmeton Klankosova.tv

Deri më sot 821 mijë e 438 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 10o mijë e 906 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

Lajmet 472 raste aktive me COVID-19 në Kosovë >> Rahoveci.info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!