Jasharaj nuk e nis grevën më 21 prill (VIDEO)

Më 20 prill nuk do të ketë grevë në arsim, meqë sipas kryetarit të SBAShK-ut, Rrahman Jasharaj të mërkurën do të ketë një takim mes sindikatave për të bashkëpunuar rreth veprimeve që do t’i ndërmarrin.

Jasharaj deklaroi se në rast se vendoset për grevë, ajo nuk do të jetë vetëm në arsim, por edhe në sektore tjera, meqë kërkesat i kanë të përbashkëta.

Një ish-nënkryetar i SBASHKUT, thotë se nuk duhet të kritikohen sindikalistët  meqë detyrat e tyre janë të rregulluara dhe janë të prira ti mbrojnë interesat e punëtoreve.

Sipas Lutfi Manit, grevat vijnë si pasojë e mungesës së dialogut.

Lajmet Jasharaj nuk e nis grevën më 21 prill (VIDEO) >> Rahoveci.info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!