447 raste aktive me koronavirus

447 është numri I rasteve aktive me koronavirus në Kosovë.

Ndërkohë, gjatë 24 orëve të fundit nuk u regjistrua asnjë viktimë dhe vetëm tre qytetarë rezultuan pozitivë për COVID-19.

U kryen 837 testim dhe u shëruan 29 perssona, njofton MSh, transmeton Klankosova.tv.

May be an image of text that says 'COVID19 BASHKE IA DALIM! Të vaksinuar brenda 24 orëve 54 REPUBLIKA KOSOVES MINISTRIAESHENDETESISE vaksinuar Tevak me një dozë Doza të administruara në total 902.076 1.824.629 PERDITÄSIMI FUNDIT 19 PRILL, 2022 Të vaksinuar me dy doza Testime brenda 24 oreve 821.459 Doza të treta/përforcuse 837 100.926 Raste pozitive Vdekje 3 Pozitiviteti rasteve Të shöruar 0.35% 28 Raste aktive 447'

Lajmet 447 raste aktive me koronavirus >> Rahoveci.info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!