Faton Peci priti në takim homologen e tij nga Shqipëria, Frida Krifca

Kosova dhe Shqipëria përmes marrëveshjeve të nënshkruara dhe projekteve të përbashkëta bujqësore, po e avancojnë e fuqizojnë bashkëpunimin në sektorin e bujqësisë, duke ndikuar kështu në zhvillimin ekonomik të të dyja vendeve, si dhe duke lehtësuar edhe më tej qarkullimin e prodhimtarisë bujqësore në mes të dy shteteve. Kështu kanë bërë të ditur Ministri i Bujqësisë…

Source

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!