Peci kërkon nga fermerët që ta bëjnë sigurimin e prodhimit, së shpejti s’do të ketë më kompensim të dëmeve në bujqësi

Korporata Ndërkombëtare Financiare (IFC), në bashkëpunim me Ministrinë e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural (MBPZHR), kanë organizuar takimin e nivelit të lartë me temën “Sigurimi i Bujqësisë – Rritja e bujqësisë në Kosovë duke menaxhuar me rreziqet e motit”, raporton Rahoveci INFO. Aty u tha se humbjet si pasojë e faktorëve klimatik në 10 vitet e fundit ishin 80 milionë euro .

Source

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!