Rita Ora shpërthen në lot ndërsa flet për betejën e të ëmës me kancerin

Rita Ora ka ndarë një histori  personale të betejës së nënës së saj me kancerin e gjirit, duke zbuluar se sa përballëse ishte kur ishte adoleshente kur kuptoi se mamaja e saj nuk do të ishte gjithmonë “superhero”.

Këngëtarja hapi me lot në episodin e së mërkurës mbrëma të The Voice Australia për sëmundjen e mamasë së saj Vera, duke thënë se kjo është një temë për të cilën ajo “nuk flet vërtet”.

Rita ndau historinë pasi konkurrentja 26-vjeçare Aleisha Gam këndoi baladën e Adele Make You Feel My Love si një mesazh emocionues për mamin e saj, e cila vuan nga kanceri.

Të katër gjyqtarët i kthyen karriget e tyre, pasi trajneri Jess Mauboy vuri re se duhet të ketë një arsye themelore që e shtyu Aleishën përmes këngës.

Por pikërisht ajo që tha Rita ka habitur edhe trajnerët e tjerë.

Ajo tha se ishte vetëm një adoleshente kur nëna e saj Vera u diagnostikua, duke kujtuar se sa “e çuditshme” ishte ta shihje atë “të mos ishte superhero që gjithmonë mendon se do të jetë një nënë”.

“Para se të zgjidhni trajnerin tuaj, e di se si është të kesh një lidhje me një këngë, dhe më pas ai kujtim qëndron gjithmonë me atë këngë. Mamaja ime, ajo gjithashtu kishte kancer”, ka thënë Rita.

Rita Ora shpërthen teksa tregon historinë e saj.

“Kur ajo shkonte dhe merrte trajtimin e saj, ajo po i humbiste flokët dhe gjëra të tjera, dhe ne ishim adoleshentë, dhe ishte vërtet e çuditshme të shihje mamanë tënde të mos ishte superhero që gjithmonë mendon se do të jetë një nënë”, ka rrëfyer Rita.

Zëri i Ritës u lëkund teksa u mblodh, duke thënë: “Ah, nuk di as të flas. Ajo kishte kancer gjiri,” vazhdoi Rita, duke nxitur një falje nga Aleisha.

“Është në rregull, sepse është gjithashtu diçka për të cilën ajo flet. Ajo është një e mbijetuar, por e kishte shumë të re, dhe mendoj se është kaq e rëndësishme ta kesh atë kujtim me ta, prandaj mendova se emocioni yt ishte kaq i qartë”, shtoi më tej Ora./21Media

Lajmet Rita Ora shpërthen në lot ndërsa flet për betejën e të ëmës me kancerin >> .

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!