Këtë vit grantet për bujqësinë e blegtorinë do të jenë 26.2 milionë euro

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci, ka prezantuar programin për zhvillimin rural për këtë vit, kryesisht grante dhe subvencione. Peci tha se për këtë vit janë paraparë të ndahen rreth 26.2 milionë euro grante në sektorin e bujqësisë e blegtorisë, raporton Rahoveci INFO. “Programi ka për qëllim rritjen e konkurrencës së sektorit agro-ushqimor duke përmirësuar…

Source

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!