Kurti uron Macronin: Është një fitore e shpresës mbi frikën

Kryeministri Albin Kurti ka uruar presidentin e Francës, Emanuel Macron, në rizgjedhjen e tij si president.

“Urime për Emanuel Macron në rizgjedhjen e tij. Është një fitore e shpresës mbi frikën dhe një shans i ri për Francën për të ndihmuar në bashkimin e Evropës në paqe, demokraci dhe solidaritet”, ka shkruar Kurti në një cicërimë, transmeton Klankosova.tv.

“Mezi pres të vazhdojmë bashkëpunimin tonë dhe të promovojmë vlerat tona të përbashkëta”, shtoi i pari i qeverisë.

Lajmet Kurti uron Macronin: Është një fitore e shpresës mbi frikën >> Rahoveci.info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!