Kapen mbi 8000 litra vaj motorik i kontrabanduar në periferi të Prishtinë

8346 litra vaj Motorik të kontrabanduar me origjinë nga Irani, janë kapur në një lokacion të dyshimtë në periferi të Prishtinës.

Sipas njoftimit nga Dogana e Kosovës, vlera e këtij malli llogaritet të jetë mbi 10 mijë euro dhe shmangiet nga detyrimet doganore janë rreth 7 mijë euro.

“Lidhur me këtë rast është njoftuar Prokuroria Themelore në Prishtinë dhe nën udhëheqjen e Prokurorit rasti procedohet me kallëzim penal, mallrat janë sekuestruar. Dogana e Kosovës në bashkëpunim me autoritetet kompetente do të vazhdojë të ushtrojë kontrolle në kuadër të realizimit të detyrave dhe përgjegjësive të saj, me qëllimin e vetëm parandalimin e veprimtarive ilegale në të gjithë territorin e Republikës së Kosovës”, thuhet më tej në njoftim, transmeton Klankosova.tv.

Lajmet Kapen mbi 8000 litra vaj motorik i kontrabanduar në periferi të Prishtinë >> Rahoveci.info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!