Temperaturat në Kosovë arrijnë deri në 20 gradë gjatë dy ditëve të ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njoftoi të enjten se mot i ngjashëm do të vazhdojë edhe gjatë së premtes dhe së shtunës.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-8 gradë Celsius, derisa ato maksimalet 15-20 gradë, thuhet sipas IHMK-së.

Të shtunën parashihet të ketë luhatje në parametrat meteorologjik, duke krijuar mundësi për riga shiu.

“Do të fryjë erë nga veriu dhe verilindja me shpejtësi 1-6m/s”, thuhet në njoftim.

 

Lajmet Temperaturat në Kosovë arrijnë deri në 20 gradë gjatë dy ditëve të ardhshme >> Rahoveci.info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!