UEFA po planifikon ndryshime të mëdha në formatin e Ligës së Kampionëve

UEFA raportohet se po mendon të ndryshojë formatin e Ligës së Kampionëve.

Sipas “The Times”, shtëpia e futbollit evropian po shqyrton mundësinë që të organizojë një mini-turne ose “Final 4”.

Plani i UEFA-s thuhet se është që faza gjysmëfinale të zhvillohet vetëm me nga një ndeshje.

Gjysmëfinalja dhe finalja të zhvillohet në qytetin e njëjtë brenda një jave.

Klubet e mëdha evropiane thuhet se janë pro këtyre ndryshimeve./Rahoveci info/

Lajmet UEFA po planifikon ndryshime të mëdha në formatin e Ligës së Kampionëve >> Rahoveci info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!