Ministri Peci: Bashkëpunimi ndërinstitucional po e avancon sektorin pyjor në Kosovë

Task Forca për Mbrojtjen dhe Shfrytëzimin e Ligjshëm të Pyjeve ka miratuar Rregulloren e Punës, si dhe ka formuar Bordin Këshillëdhënës për Pylltari. Aprovimi i këtij dokumenti dhe formimi i Bordit është bërë sot gjatë takimit të tretë më radhë të kësaj Task Force, në të cilin kanë marrë pjesë Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci, Ministrja e Industrisë…

Source

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!