Ndërtesat e shkatërruara pas granatimeve në Kharkiv të Ukrainës (FOTO)

Po shfaqen pamjet e një blloku banesash në Kharkiv të mbetura të djegura dhe të shkatërruara pas granatimeve në rajon.

Qyteti është përballur pothuajse vazhdimisht me granatime që nga fillimi i luftës dhe shumë njerëz tani jetojnë nën tokë, raporton Sky News, transmeton Klankosova.tv.

Stacionet e metrove në qytet janë kthyer në strehimore, me vagonët e trenave si shtëpi të improvizuara.

Lajmet Ndërtesat e shkatërruara pas granatimeve në Kharkiv të Ukrainës (FOTO) >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!