Guardiola e komenton humbjen 4:0 të Realit ndaj Barcelonës

Pep Guardiola theksoi arsyet e humbjes 4-0 të Real Madridit ndaj Barcelonës në mars, duke deklaruar se mungesa e Karim Benzema dhe eksperimentet taktike nga trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, luajtën një rol të madh në humbje.

ETC e rregullt

Meqenëse Benzema mungoi për shkak të një dëmtimi, Ancelotti zgjodhi të niste me Luka Modric si 9 fals, ndërsa Toni Kroos u pozicionua gjithashtu më lart në fushë për të shtypur mbrojtësit e Barcelonës.

“Kam parë vetëm pikat kryesore, nuk e kam parë ndeshjen e plotë në detaje”, tha Guardiola për shtypin, kur u pyet nëse ai mund ta përdorte atë lojë për të gjetur hapësira në mbrojtjen e Real Madridit.

“E di që Carlo bëri diçka që nuk e bënte normalisht taktikisht. Nuk mund të marr asgjë nga kjo për të na ndihmuar në këtë lojë”, u shpreh trajneri spanjoll./Rahoveci info/

Lajmet Guardiola e komenton humbjen 4:0 të Realit ndaj Barcelonës >> Rahoveci info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!