Rama: Zjarrfikësit e Prishtinës meritojnë trajtim dhe kushte të dinjitetshme

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, e ka uruar Ditën Ndërkombëtare të Zjarrfikësve.

Përmes një postimi në Facebook, Rama bëri të ditur se  ka vizituar Brigadën e Zjarrfikësve në Prishtinë, për të cilët tha që meritojnë kushte të dinjitetshme.

“Zjarrfikësit e Prishtinës meritojnë trajtim dhe kushte të dinjitetshme, për krijimin e të cilave jemi duke punu me seriozitetin më të lartë brenda kompetencave tona si Kryeqytet! Përjetë mirënjohës me punën e palodhshme të heronjve të Kryeqytetit”, ka shkruar Rama.

May be an image of 11 people, people standing and outdoors

Lajmet Rama: Zjarrfikësit e Prishtinës meritojnë trajtim dhe kushte të dinjitetshme >> Rahoveci.info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!