Ndalohet gjilanasi që dyshohet se keqpërdori detyrën zyrtare

Prokuroria Themelore në Gjilan njofton se së bashku me policinë, pas zhvillimit të hetimeve disamujore ka ndaluar për 48 orë te dyshuarin I.R nga fshati Verbicë e Zhegovcit nga komuna e Gjilanit, i cili si person zyrtar i Shërbimit të Gjendjes Civile në fshatin Bresalc dhe Verbicë e Zhegovcit dyshohet se ka regjistruar disa persona të ndryshëm ne Komunën e Novobërdës, të cilët pastaj kanë përfituar pensione bazë.

 

Lajmet Ndalohet gjilanasi që dyshohet se keqpërdori detyrën zyrtare >> Rahoveci.info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!