Ukrainë: Gati 500 civilë të tjerë u evakuuan nga Mariupoli

Zyrtar  të Urainës kanë thënë se pothuajse 500 civilë të tjerë janë evakuuar nga qyteti juglindor i Mariupolit.

Sipas këtij raporti, këtu përfshihen edhe disa njerëz nga fabrika e rrethuar e çelikut Azovstal, raporton BBC, transmeton Klankosova.tv.

Andriy Yermak, kreu i zyrës së presidentit ukrainas, e quajti evakuimin “një operacion kompleks” dhe tha se do të bëjnë gjithçka për të shpëtuar të gjithë civilët dhe ushtrinë.

Tutje, ai gjithashtu falënderoi OKB-në për ndihmën e dhënë.

Lajmet Ukrainë: Gati 500 civilë të tjerë u evakuuan nga Mariupoli >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!