Opozita e Rahovecit lavdërohet nga të gjithë, voton ‘PRO’ kalimit të mjeteve vetanake

Përkundër se janë në opozitë, kuvendarët e Rahovecit nga radhët e VV-së, PDK-së e LDK-së kanë votuar pro kalimit të mjeteve vetanake.

Kjo për shkak se sipas tyre, nuk do të ishte e udhës që të mos kalohej kjo pikë, kur dihet se jemi në një kohë krize dhe kështu do të humbnin qytetarët e Komunës së Rahovecit, përcjell Rahoveci.info.

Kjo pikë kaloi pas diskutimeve të gjata, e që përfitimi i qytetarëve triumfoi mbi bindjet politike të secilit opozitar.

Meritë për këtë kanë edhe krerët e grupeve parlamentare opozitare, Leonard Morina, Bejtullah Deliu e Burim Krasniqi.

LEXO EDHE:

Maltretimi i fermerëve rahovecas për një noter, presin në radhë të gjata te noteria në Prizren

/Rahoveci.info/

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!