Sot një thes i plehut artificial në Kosovë kushton 25 euro, vjet çmimi i tij ka qenë 8 euro

Kjo rritje kaq e madhe e një produkti-lëndë e parë e rëndësishme në bujqësi nuk ka ndodhur deri tash në Kosovë. Janë ngritur, përafërsisht në këtë nivel, ose pak më pak se Urea, edhe të gjitha llojet e tjera të plehrave artificiale, dhe produktet e tjera të repromaterialit të bujqëve kosovarë, të cilat janë të domosdoshme për mbjelljet pranverore dhe për riplehërimin e grunajave.

Source

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!