Dramë në “Minatori”, Trepça e fiton gjysmëfinalen e dytë përball Pejës

Një dramë e vërtetë është zhvilluar në sallën “Minatori” në Mitrovicë.

Trepça e ka fituar dhe gjysmëfinalen e dytë të play-offit përball Pejës me rezultat 107:105, në sekondat e fundit.

Pas 40 minutave të rregullta, rezultati në semafor ishte 84:84.

Fituesi nuk u caktua as pas vazhdimeve, ku rezultati ishte 95:95.

E mitrovicasit fituan edhe ndeshjen e parë përball pejanëve.

Ekipi që arrin tri fitore, kualifikohet në finalen e madhe të këtij edicioni.

Ndeshjet e radhës zhvillohen në “Karagaçi” të Pejës ku pritet një dramë e vërtetë basketbollistike./Rahoveci info/

Lajmet Dramë në “Minatori”, Trepça e fiton gjysmëfinalen e dytë përball Pejës >> Rahoveci info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!