Chopin nderohet në Prishtinë me festival dedikuar veprave të tij (VIDEO)

Është mbajtur në Prishtinë edicioni i 12-të i festivalit “Chopin Piano Fest Prishtina”, për nder të ish-kompozitorit të shquar botëror Frederic Chopin.

Të gëzuar me interesimin dhe mbështetjen, janë shprehur shprehën organizatorët, njofton Rahoveci.info.

Festivali u themelua për nder të 200-vjetorit të lindjes se kompozitorit polak.

 

Lajmet Chopin nderohet në Prishtinë me festival dedikuar veprave të tij (VIDEO) >> Rahoveci.info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!