Donjeta Sadiku i siguron medalje botërore Kosovës në boks

Donjeta Sadiku ka arritur një sukses të jashtëzakonshëm.

Boksierja kosovare ka arritur të siguroj medalje botërore në boks për Kosovën.

Boksierja jonë mundi Ëu Shih-yi të Taipeit, në çerekfinalen e kategorisë -60 kg.

Sadiku do t’i sjell medaljen e parë botërore Kosovës nga sporti i boksit, grupmosha për seniore.

Njoftimi i plotë nga KOK:

HISTORIKE: DONJETA SADIKU I SIGURON KOSOVËS MEDALJE BOTËRORE NË BOKS

Arritje madhështore. Donjeta Sadiku ka siguruar medaljen botërore në Kampionatin Botëror të Boksit, që po mbahet në Stamboll të Turqisë.

Boksierja jonë mundi Ëu Shih-yi të Taipeit, në çerekfinalen e kategorisë -60 kg.

Sadiku do t’i sjell medaljen e parë botërore Kosovës nga sporti i boksit, grupmosha për seniore.

I urojmë shumë fat dhe suksese në rrugën drejt medaljes së artë./Rahoveci info/

Lajmet Donjeta Sadiku i siguron medalje botërore Kosovës në boks >> Rahoveci info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!