Fati i qindra luftëtarëve ukrainas i pasigurt pas dorëzimit

Fati i ushtarëve ukrainas të fabrikës së çelikut “Azovstal” të Mariupolit mbeti i pasigurt të martën pasi qindra prej tyre u dorëzuan dhe u transportuan në territorin e kontrolluar nga Rusia.

Ndërsa zëvendësministrja ukrainase e Mbrojtjes Hanna Malyar tha se do të bëhet një procedurë shkëmbimi për kthimin e tyre në shtëpi, presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, paralajmëroi se “puna për t’i sjellë djemtë në shtëpi…kërkon delikatesë dhe kohë”, shkruan Aljazeera, transmeton Klankosova.tv.

Kryetari i parlamentit rus tha se do të shqyrtojë ndalimin e shkëmbimit të robërve rusë të luftës për anëtarët e kapur të regjimentit Azov të Ukrainës.

 

Lajmet Fati i qindra luftëtarëve ukrainas i pasigurt pas dorëzimit >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!