Kurti niset drejt kryeqendrës amerikane, Uashington (FOTO)

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, teksa po vazhdon vizitën në ShBA ka njoftuar se është nisur drejt kryeqendrës amerikane, Uashington D.C.

Kurti thotë se do të avokojë për vlerat dhe prioritetet e Kosovës, njofton Klankosova.tv.

Mes tjerash, Kurti ka bërë të ditur se do të bashkëbisedojë edhe me shoqërinë civile, investitorët potencialë dhe porfesionistët e mërgatës.

“Nga Detroiti për në Washington D.C për të avokuar për vlerat e prioritet e Republikës së Kosovës në nivelin politik dhe për të bashkëbiseduar me shoqërinë civile, investitorë potencialë dhe profesionistë të mërgatës”, ka njoftuar kryeministri Kurti.

Lajmet Kurti niset drejt kryeqendrës amerikane, Uashington (FOTO) >> Rahoveci.info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!