Moska dhe Kievi pezullojnë negociatat për paqe

Ukraina dhe Rusia kanë pezulluar negociatat për t’i dhënë fund luftës për momentin.

Negociatori i Kievit, Mykhailo Podolyak, tha në televizionin ukrainas se nuk mund të arrihet përparim në bisedime nëse Rusia nuk e njeh situatën në terren, shkruan Aljazeera, transmeton Klankosova.tv.

“Deri më sot, ata jetojnë në një botë ku supozohet se ekziston një nazizëm ukrainas,” tha Podolyak, duke shtuar se ekzistonte vetëm “nazizëm rus”.

Lajmet Moska dhe Kievi pezullojnë negociatat për paqe >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!