Dënohet me 17 vjet burgim burri që i siguronte drogë Mac Millerit

Stephen Andrew Walter që u deklarua fajtor për shpërndarjen e lëndëve narkotike që çoi në vdekjen e reperit Mac Miller u dënua me 17.5 vjet burg.

Andrew Walter, i cili është rreth 50 vjeç, kishte rënë dakord për një marrëveshje për pranimin e fajësisë vitin e kaluar. Por gjykatësi i qarkut amerikan Otis D. Wright II e refuzoi atë dhe e shtoi dënimin, duke thënë se Walter vazhdoi të shpërndante substanca të rrezikshme edhe pas vdekjes së Millerit.

Në marrëveshjen për pranimin e fajësisë që Walter arriti me prokurorët federalë tetorin e kaluar, Walter u deklarua fajtor për një akuzë të shpërndarjes së fentanilit, duke reduktuar akuzën nga shpërndarja e fentanilit që rezulton në vdekje.

Gjatë seancës të së hënës, Walter i kërkoi falje familjes së Millerit. Ai pretendoi se nuk ishte në dijeni se narkotikët që ai ofroi rezultuan në vdekjen e Millerit deri në kohën e arrestimit të tij në shtator të vitit 2019.

Prokurorët i kishin rekomanduar gjyqtarit një dënim prej 17 vitesh në maj, kur ata dorëzuan një memorandum ku i kërkonte të merrte në konsideratë moshën e Walter, problemet shëndetësore dhe betejën e gjatë me varësinë.

Walter u padit në vitin 2019 së bashku me Ryan Reavis dhe Cameron Pettit për shpërndarjen e substancave të kontrolluara nga Programi II, veçanërisht fentanil, i cili rezultoi në vdekjen e reperit./21Media

Lajmet Dënohet me 17 vjet burgim burri që i siguronte drogë Mac Millerit >> .

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!