RUBIKON sonte: Bashkëpunimi i liderëve shqiptarë të rajonit (FOTO)

Në emisionin e sotëm të Rubikon me Adriatik Kelmendin, bashkëpunimi i liderëve shqiptarë të rajonit është tema që diskutohet.

– Sa bashkëpunojnë mes vete tre kryeministrat shqiptarë Kurti, Rama dhe Abazoviq?

– Si dallojnë ata në çështjet që kanë të bëjë me rajonin?

– Çfarë projekte të përbashkëta janë duke i quar përpara?

– Sa ka bashkëpunim ekonomik mes shteteve që udhëhiqen nga shqiptarët?

– A ndryshon pozita e shqiptarëve në rajon, pas zgjedhjes së Dritan Abazoviq kryeministër i Malit të Zi?

Këto dhe më shumë diskutohen me të ftuarit Armand Shkullaku, Alisa Braho, Arbër Vllahiu, Dardan Sejdiu dhe Rrahman Paçarizi, nga ora 20:45 në Rahoveci.info.

Lajmet RUBIKON sonte: Bashkëpunimi i liderëve shqiptarë të rajonit (FOTO) >> Rahoveci.info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!