Momentet më të mira nga ndeshja e CS:GO, FaZe kundër NiP

FaZe është ekipi i parë që ka siguruar gjysmëfinalen në turneun më të madh të CS:GO, pasi mposhti ekipin suedez NiP me rezultat të përgjithshëm 2:1 me mapa.

Ekipi i kapitenit veteran Karrigan po tregon edhe njëherë formën e tyre të mirë dhe arsyen pse renditen në vendin e parë të ranglistës botërore, pasi janë shumë afër për të fituar turneun më të madh të CS:GO.

Në ndeshjen FaZe kundër NiP, nuk munguan as aksionet fantastike nga të dyja ekipet, e lojtari më i vlefshëm ne këtë ndeshje ishte ropz nga ekipi FaZe.

 

Tani ekipi fitues FaZe pret të shtunën fituesin e ndeshjes Spirit kundër FURIA, për ndeshjen gjysmëfinale të PGL Antwerp Major 2022./Rahoveci info/

Lajmet Momentet më të mira nga ndeshja e CS:GO, FaZe kundër NiP >> Rahoveci info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!