Peci në Ditën Botërore të Bletës: E rritëm përkrahjen për 33%

Bletaria është një sektor me potencial në vendin tonë dhe duke ditur rëndësinë që ka ky sektor, Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural e ka rritur këtë vit mbështetjen financiare për 33 për qind. Kjo është bërë e ditur nga Ministri Faton Peci, i cili sot me rastin e Ditës Botërore të Bletës, ka premtuar se do të angazhohet në vazhdimësi për përkrahjen e këtij sektori, si në prodhim…

Source

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!