Ballkani feston titullin me fitore kundër Gjilanit, Prishtina e siguron mbijetesën

Ballkani e ka mbyllur me fitore edicionin historik në Superligën e Kosovës në futboll. Ballkani, që më herët kishte siguruar titullin e kampionit, fitoi të dielën 2:0 ndaj Gjilanit.

Ndeshja u luajt në Suharekë të dielën dhe i takonte xhiros së fundit (36) të Superligës së Kosovës.

Ballkani e mbyll kampionatin me 76 pikë. Gjilani përfundon në pozitën e tretë me 62 pikë.

Për Ballkanin është titulli i parë në histori.

Rezultatet:

Drita 5:0 Ulpiana

Ballkani 2:0 Gjilani

Feronikeli 2:3 Drenica

KF Llapi 1:2 Prishtina

Malisheva 0:0 Dukagjini

 

Lajmet Ballkani feston titullin me fitore kundër Gjilanit, Prishtina e siguron mbijetesën >> Rahoveci info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!