Deklaratë me klas nga Klopp pas shpalljes së Cityt si kampion i Ligës Premier

Jurgen Klopp ka uruar homologun e tij, Pep Guardiolan dhe skuadrën rivale, Manchester City për titullin e kampionit.

Trajneri i Liverpool kishte vetëm lëvdata për Citizens, duke thënë se titulli i fituar ishte shumë i merituar.

“Urime për Man City, Pep Guardiolan, lojtarët dhe stafin dhe të gjithë tifozët. Ishte garë e vështirë, garë për titull. E bëmë interesante, por ju jeni një pikë përpara dhe ajo ka rëndësi”, ka thënë Klopp.

Lajmet Deklaratë me klas nga Klopp pas shpalljes së Cityt si kampion i Ligës Premier >> Rahoveci info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!