Forumin Ekonomik në Davos, Kurti do të marrë pjesë në panelin “Dialogu i Diplomacisë për Ballkanin Perëndimor”

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është duke qëndruar për vizitë syrtare në Davos të Zvicrës, ku do të marrë pjesë në Forumin Ekonomik Botëror.

Në një njoftim të lëshuar nga qeveria thuhet se Kurti do të marrë pjesë në panelin “Dialogu i Diplomacisë për Ballkanin Perëndimor”.

Po ashtu, ai do të takohet edhe me përfaqësues të tjerë të ndërmarrjeve e liderë politikë, si dhe do të zhvillojë takime me mërgatën atje, transmeton KlanKosova.tv.

Lajmet Forumin Ekonomik në Davos, Kurti do të marrë pjesë në panelin “Dialogu i Diplomacisë për Ballkanin Perëndimor” >> Rahoveci.info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!