Gratë e burgosura në Lipjan bëjnë mbjelljet pranverore, pamje

Në Qendrën Korrektuese për Femra në Lipjan të burgosurat po vazhdojnë me rutinat dhe aktivitete e tyre të përditshme. Në kuadër të punës së organizuar nëpër institucione korrektuese, të burgosurat në këtë qendër kanë filluar të bëjnë mbjelljet pranverore, siç janë mbjellja e domateve dhe specave. “E gjithë puna është kryer nga të burgosurat e kësaj qendre, ndërsa është udhëhequr dhe mbikëqyrur nga…

Source

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!