Agjenda e aktiviteteve dhe homazheve për muajin Maj

♦ Më 26 maj 2022

♦ Ora 10:30 – Homazhe në varrezat e dëshmorëve: Bekim Sylka, Besim Kabashi dhe Avni Thaçi në Rahovec

♦ Ora 11:00 – Homazhe në vendin e rënies së dëshmorit të kombit Bekim Sylka në Hamoc

♦ Më 27 maj 2022

♦ Ora 11:00-Homazhe në Hamoc, te vendi i rënies së dëshmorëve të kombit Sadedin Hajda dhe Mexhit Mustafa

♦ Ora 12:00- Homazhe te vendi i rënies së dëshmorëve të kombit Feim Gashi,Sakip Bellaqa, Përparim Thaqi në fshatin Fortesë.

♦ Ora 13:00 – Homazhe në vendin e rënies së dëshmorëve të kombit Milaim Morina dhe Xhevdet Krasniqi në rrugën Fortesë-Celinë.

♦ Ora 14:00- Homazhe në vendin e rënies së dëshmorëve të kombit në fshatin Brestoc

♦ Më 28 maj 2022

♦ Ora 11:00 – Homazhe dhe nderime te lapidari i dëshmorëve Habib Gashi dhe Ismail Gashi

♦ Ora 12:00- Homazhe te busti i Heroit të Kombit Mensur Zyberaj dhe manifestimi qendror i ditës së Qendrës Kulturore ‘’Mensur Zyberaj’’ Rahovec

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!