Ftohen veç Xhaka e Shaqiri, Zvicra i lë në listën B dy kosovarët tjerë

Selektori i Zvicrës, Murat Yakin ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjet e radhës në Kupën e Kombeve.

Bie në sy mungesa e shqiptarëve që dikur ishin me bollëk te Zvicra, ndërsa tani kanë mbetur vetëm Xhaka e Shaqiri.

Yakin ka lënë në listën rezervë dy kosovarë, Andi Zeqiri dhe Kastriot Imeri. Zvicra do të luaj katër ndeshje në qershor.

Me 2 qershor luan ndaj Çekisë, me 5 qershor ndaj Portugalisë, katër ditë më vonë ndaj Spanjës dhe me 12 qershor përsëri luan ndaj Portugalisë në Gjenevë. /Rahoveci info/

Lajmet Ftohen veç Xhaka e Shaqiri, Zvicra i lë në listën B dy kosovarët tjerë >> Rahoveci info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!