Kosova eliminohet nga turneu Neymar Jr Five

Ekipi i Kosovës që ka garuar në turneun ndërkombëtar të futbollit të vogël, e ka mbyllur paraqitjen e saj pasi u mposht nga Kazakistani.

Koha e rregullt prej 10 minutave u mbyll 0-0 dhe fituesi u përcaktua në lojën një kundër një ku futbollisti kazak, shënoi golin e fitores.

Kosova arriti deri në fazën e top 16-shes pasi në grupe pati tri fitore nga po aq ndeshje, mposhti Azerbajxhanin, Kenian dhe Shqipërinë.

Ne ketë turne po garojnë 34 shtete nga bota.

Kjo garë këtë vit po zhvillohet ne Doha te Katarit teksa në finale do të jetë prezent edhe Neymar Jr

Këtë garë po e përcjell edhe gazetari i Klan Kosovës Jon Ajeti.

Lajmet Kosova eliminohet nga turneu Neymar Jr Five >> Rahoveci.info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!