Mariupol: Gjenden nën rrënoja 200 trupa të njerëzve

Trupat e 200 personave janë gjetur në rrënojat e një ndërtese në qytetin e Mariupolit në Ukrainë.

Kështu njoftoi Petro Andryushcenko, një këshilltar i kryetarit të bashkisë.

Ai tha se trupat ishin në shkallë të lartë të dekompozimit dhe popullsia vendase kishte refuzuar t’i grumbullonte ato.

Andryushcenko theksoi se autoritetet ruse e kishin braktisur vendin, duke lënë një erë të keqe.

Këshilltari i kryetarit të bashkisë shtoi se qyteti është kthyer në një “varrezë”.

Ai tha se një numër i madh i kufomave gjenden në një morg të improvizuar në Mariupol.

Pjesa më e madhe e qytetit u shkatërrua gjatë bombardimeve të Rusisë dhe gjatë luftimeve në rrugë.

Lajmet Mariupol: Gjenden nën rrënoja 200 trupa të njerëzve >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!