Zgjohuni nga gjumi dogmatik o Akademik shqiptar!

Zgjohuni nga gjumi dogmatik o Akademik shqiptar!
Rahoveci INFO – Drejt, shpejt, guximshëm… 13 vitë me ju!

Shkruan: Fadil MALOKU

1. Sepse, po ofrohen momente tejet të volitshme historike për t’u faktorizuar edhe një herë shqiptarët, në këtë pjesë të botës!

2. Ta dini që e keni jo vetëm obligim moral (shquheni si truri i kombit),por, edhe sish material (jeni arsimuar nga kafshata dhe sakrificat prindore) ndaj kombit, që me dijen, përvojën dhe angazhimin Tuaj personal e si komunitet intelektual të paktën ta “këshilloni” politikën e sotme çakorduar dhe të harlisur pas hedonizmit e konzumerizmit të kohës!?

3. Sepse, Akademikët e Serbisë, për Kosovën ka hartuar e bë gati qindra Projekte të gatshme (alternative) opozitare, akademike, civile, e sidomos sosh fetare. Të cilat janë përpunuar e klasifikuar edhe me bekimin e Kishës ortodokse! Bëjeni, të paktën, një kornizë bazë o njerëz e mos i koritni pagat e rangut të KM…!

Ndryshe, me çfarë do mbaheni në mend o të mjerët Ju🧐!?

Lajmet Zgjohuni nga gjumi dogmatik o Akademik shqiptar! >> Rahoveci INFO. Shkruar nga: Mentor Barani

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!