Finalja e Champions, Alexander-Arnold: Kemi një kundërshtar të fuqishëm, por ne mund të fitojmë

Në konferencën e mbajtur përpara finales së madhe të Champions League, e cila do të luhet nesër në mbrëmje, Trent Alexander-Arnold ka thënë se ekipi i tij, Liverpool, është i gatshëm për këtë sfidë.

“Kam një shans për të fituar titullin të dytë të Champions League në këtë moshë, do të ishte e veçantë. Ka shumë legjenda të këtij turneu që nuk e kanë arritur këtë gjë.”

A është vetëm një tjetër ndeshje e mrekullueshme?

“Mendoj se mund të provojmë më të mirën për një sfidë tjetër, konferencën për shtyp, ditën e medias, stërvitjen, nuk është diçka që e përjeton zakonisht. Është emocionuese të jesh këtu, e merituam. Kemi pasur një fazë grupore vërtet të pabesueshme. Kjo është një ndeshje e veçantë, ndoshta e sezonit.”

Ju keni luajtur shpesh kundër një kundërshtari të madh, Manchester City

“Kemi luajtur shumë kundër Manchesterit, por në Champions League ka një presion të diferencës. Kjo është ndeshja e sezonit, ka dy skuadra të mrekullueshme të futbollit evropian, është një trofe i mrekullueshëm çdo sezon. Kur luan në finalen e Champions League, ka një emocion të papërshkrueshëm.”

A mund të ndikojë humbja e kampionatit?

“Jo, nuk mendoj kështu. Ne kemi përvojën për t’u fokusuar në të gjitha garat. Duam vetëm të fokusohemi në atë që po punojmë.”

Çfarë mund të bëjë diferencën?

“Të gjitha shanset që ne përpiqemi të krijojmë, kur luan kundër Real Madrid, gjithmonë ke lojtarë të klasit të lartë përballë, ne kemi një plan për ndeshjen dhe duhet ta zbatojmë atë në praktikë.”/Rahoveci info/

Lajmet Finalja e Champions, Alexander-Arnold: Kemi një kundërshtar të fuqishëm, por ne mund të fitojmë >> Rahoveci info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!