Konjufca për babain e Gucatit: Do ta kujtojmë si prind fisnik e frymëzues të brezave me patriotizëm

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, i ka shprehur ngushëllime familjes Gucati prë vdekjen e Avdullah Gucatit, babait të Hysni Gucati.

Ai tha se “bacën Avdullah do ta kujtojmë si një prind të dashur e fisnik dhe frymëzues të brezave me patriotizëm e atdhedashuri”, transmeton Klankosova.tv.

Nuk dihet ende nëse Hysni Gucati do të marr pjesë në varrimin e babait të tij, pasi i njëjti është i dënuar nga Gjykata Speciale me 4 vjet e gjysmë burg.

Lajmet Konjufca për babain e Gucatit: Do ta kujtojmë si prind fisnik e frymëzues të brezave me patriotizëm >> Rahoveci.info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!