Osmani e ambasadori britanik flasin për zhvillimet e fundit në vend dhe rajon

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, sot ka pritur në takim ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Nicholas Abbott.

Në takim me ambasadorin Abbott, Osmani ka diskutuar për zhvillimet e fundit në vend, rajon dhe kontinentin evropian, duke përfshirë koordinimin në politikën e jashtme.

Presidentja ka falënderuar ambasadorin britanik për përkrahjen e vazhdueshme të Mbretërisë së Bashkuar për Kosovën.

Lajmet Osmani e ambasadori britanik flasin për zhvillimet e fundit në vend dhe rajon >> Rahoveci.info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!