Rusia propagandon në qytetet e veta për luftën në Ukrainë (VIDEO)

Rusia po përdor propagandën tjetër informuese në qytetin Ukrainas, Mariupol.

Gjatë të enjtes, Ministria Ruse e Situatave të Emergjencave vendosi një kamion të palëvizshëm me ekrane të mëdha të instaluara në të dyja anët, ku transmeton kinse paralajmërime për minat dhe këshilla mjekësore së bashku me programet e kanalit televiziv Rossya 24.

Materiali i lëshuar aty është i gjithi pro rus.

Kronikën e zgjeruar mund ta ndiqni në videon më poshtë:

 

 

 

 

 

Lajmet Rusia propagandon në qytetet e veta për luftën në Ukrainë (VIDEO) >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!