Ndërpritet takimit Vushtrria – Malisheva, tifozët vushtrrias largojnë rrjetën e portës dhe demolojnë ulëset

Ndeshja e barazhit për Superligën e Kosovës, mes Vushtrrisë dhe Malishevës është ndërprerë kur kanë mbetur edhe 15 minuta për tu zhvilluar.

Malisheva ishte në epërsi ndaj Vushtrrisë me rezultat 2-0, kur fitoi penallti.

Ky vendim nuk iu pëlqeu tifozëve vushtrrias që ishin pas portës, ku me anë të litarëve që ishte lidhur rrjeta e portës, arritën ta shkulnin të tërën.

Pastaj nga nervozizmi ata shkulën edhe dhjetëra karrige të stadiumit  ‘Zahir Pajaziti”.

Policia është duke i shoqëruar për t’i larguar nga stadiumi tifozët ‘Forca’, nndërsa edhe rrjeta po rregullohet për të vazhduar takimi.

Malisheva do të gjuajë penallti, pasi u akordua me VAR dhe një gol nga pika e bardhë pothuajse do tua siguronte mbijetesën. /Rahoveci info/

Lajmet Ndërpritet takimit Vushtrria – Malisheva, tifozët vushtrrias largojnë rrjetën e portës dhe demolojnë ulëset >> Rahoveci info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!