Peci: Politika dhe masa të duhura bujqësore për çdo regjion të vendit

Me avancimin e bashkëpunimit në mes nivelit qendror dhe atij lokal, Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural synon krijimin e politikave të duhura zhvillimore bujqësore, duke krijuar kështu kushte të favorshme për zhvillimin dhe avancimin e sektorit të bujqësisë në çdo regjion të vendit. Për të diskutuar dhe konkretizuar bashkëpunimin e tillë sot gjatë ditës Ministri i Bujqësisë…

Source

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!