Pelegrinë dhe priftërinjë nga Berati dhe Vlora vizitojnë Manastirin e Deçanit

Një grup pelegrinësh dhe priftërinjësh nga Berati dhe Vlora kanë vizituar Manastirin e Deçanit.

Kjo është bërë e ditur në llogarinë e Manastirit në rrjetin social Tëitter, ku thuhet se kjio vizitë për ta ishte një gëzim i madh, përcjell Klankosova.tv.

“Sot pasdite në Manastirin tonë patëm një vizitë të një grupi të madh pelegrinësh nga Berati dhe Vlora me priftërinjtë e tyre – #Kisha #Ortodokse e #Shqipërisë. Ishte me të vërtetë një gëzim i madh të prisnin vëllezërit dhe motrat tona shqiptare dhe të luteshim në mbrëmje me ta”, thuhet në njoftimin e Manastirit.

Lajmet Pelegrinë dhe priftërinjë nga Berati dhe Vlora vizitojnë Manastirin e Deçanit >> Rahoveci.info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!