Të shtëna me armë në Ferizaj, policia jep detaje

Sonte në Ferizaj janë dëgjuar të shtëna me armë zjarri, konkretisht në rrugën “Tahir Sinani”.

Zëdhënësi i policisë për Rajonin e Ferizajt, Kanun Veseli, e ka konfirmuar rastin për Klankosova.tv, ku tha se një 35-vjeçar dyshohet se sa ishte duke ecur rrugës, ka shtënë dy herë me armë në ajër.

“Më datën 28.05.2022 rreth orës 19:35 Policia Rajonale e Ferizajt ka pranuar një informatë se në rr.’’Tahir Sinani ‘’ ka gjuajtje me armë zjarri . Patrullat e policisë kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe kanë gjetur dy gëzhoja. Nga informatat e para dyshohet se një person i moshës rreth 35 vjeç derisa kishte qenë duke ecur në këmbë kishte nxjerrë një armë nga brezi dhe kishte shtënë dy herë në ajër dhe i njëjti kishte vazhduar në rrugën Tahir Sinani në drejtim të ‘’Viva Fresh Store’’”, ka thënë Veseli.

Ndërkaq rasti po vazhdon të hetohet.

Lajmet Të shtëna me armë në Ferizaj, policia jep detaje >> Rahoveci.info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!