Zelensky: Donbasi do të jetë ukrainas

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky reagoi ndaj kapjes nga rusët të qytetit lindor të Lyman, qendrës së madhe hekurudhore të rajonit të Donetsk dhe përpjekjes për të kapur qytetin e Severodonetsk.

Ai u shpreh se nëse Rusia mendon se këto vende do të jenë të saj, e ka gabim, raporton Sky News, transmeton Klankosova.tv.

“Nëse pushtuesit mendojnë se Lyman ose Severodonetsk do të jenë të tyret, ata e kanë gabim”, tha presidenti ukrainas. Donbasi do të jetë ukrainas”,  u shpreh ai.

Lajmet Zelensky: Donbasi do të jetë ukrainas >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!