Henry “godet” Salahun: Nëse flet, duhet të fitosh

Sulmuesi egjiptian, Mohamed Salah u shpreh para finales se ishte gati për këtë ndeshje dhe se momenti për t’u hakmarrë ndaj Realit kishte ardhur.

Mirëpo nuk rezultoi një hakmarrje, Reali ia doli të mposhte sërish në finalen e Parisit me rezultatin minimal, 0-1 edhe pse Liverpooli ishte skuadra që luajti pak më mirë.

Pas finales, lengjeda e Francës Thierry Henry kritikoi qëndrimin dhe deklaratat e Salah.

“Unë e them gjithmonë. Mos fol kurrë para një finale. Munde Real Madridin dhe pastaj flit dhe thuaj ‘Ishte hakmarrje’ dhe të gjitha këto. Kur flet para një finale, duhet ta fitosh atë“, ka thënë Henry./Rahoveci info/

Lajmet Henry “godet” Salahun: Nëse flet, duhet të fitosh >> Rahoveci info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!