Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës shënon Ditën Botërore pa duhan

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) sot shënon Ditën Botërore pa duhan.

Ngjarja do të zhvillohet në ora 10 në IKShPK.

Dita Botërore pa duhan shënohet çdo 31 maj dhe ka për qëllim ndërgjegjësimin e njerëzve për pasojat shëndetësore dhe mjedisore nga pirja e duhanit.

Lajmet Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës shënon Ditën Botërore pa duhan >> Rahoveci.info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!